Вища освіта в Туреччині

 

ВИЩА ОСВІТА В ТУРЕЧЧИНІ

Туреччина завжди асоціюється з першокласним пляжним відпочинком, палючим сонцем, достатком товарів і східними солодощами. Не дивно, що багатьом з нас незвично уявити можливість здобуття вищої освіти в Туреччині. Проте, диплом, отриманий тут, конкурентоспроможний на світовому ринку і визнаний, а кількість іноземних студентів тут щороку
зростає!
Турецька освітня система відповідає Болонській та контролюється державою, а саме - Міністерством Державної Освіти. Вищі навчальні заклади включають в себе державні університети, вищі освітні школи та приватні університети. Більшість з них використовують систему ECTS (European Credit Transfer and Accumulation System - Європейська система переведення і
накопичення балів), що дозволяє тутешнім студентам брати участь в програмах обміну. Освіта в ВНЗ ведеться на турецькій і англійській мовах.
В країні Ви можете отримати вищу професійну освіту (2-3 роки), ступінь бакалавра (4-6 років в залежності від спеціальності), магістра (2 роки) і доктора наук (3-5 років). Навчальний рік в Туреччині як правило починається в середині вересня (або початку жовтня) і триває до травня (або початку червня). При цьому в лютому Ви зможете відпочити на двотижневих канікулах.

ВИМОГИ ДЛЯ ВСТУПУ
У турецьких університетах існують квоти на зарахування іноземних студентів, тому дуже важливо відповідати необхідним вимогам вступної кампанії. Кожен навчальний заклад встановлює індивідуальні вимоги щодо зарахування студентів і подача документів здійснюється безпосередньо в окремі вищі навчальні заклади. Заявки на зарахування платні - 35-100 доларів за
кожну.
Подавати заявки на навчання можуть учні старшої школи або її випускники, надаючи атестат і (або) доповнення до нього.
Також необхідний сертифікат про знання мови IELTS, TOEFL та інші, а прохідний бал залежить від критеріїв ВНЗ. Деякі університети проводять свої тестування на знання англійської. Якщо студенту бракує балів до прохідного, то вони можуть пройти підготовчу річну програму.
Часто в університетах проводяться вступні іспити. З студентом також можуть провести інтерв'ю в віддаленому режимі, а також часто необхідно складати мотиваційний лист.
При схваленні заявки абітурієнт має право на навчання в університеті і на реєстрацію на ваш трудовий стаж.

КРАЙНІ ТЕРМІНИ
У кожному університеті терміни вступу відрізняються. Як правило, дедлайн подач заявок - 1 серпня. Заявки на магістерські та докторські програми приймаються до кінця травня на осінній семестр, а якщо на весняний - до кінця грудня.
Вкрай рекомендовано зв'язатися з навчальним закладом як мінімум за рік до запланованої дати початку навчання, щоб мати достатньо часу в запасі.

СЕРЕДНЯ ВАРТІСТЬ ОСВІТИ
Приємною особливістю є те, що українці, які навчаються в державних університетах, платять за тими ж тарифами, що і турецькі студенти. Навчання турецькою мовою буде коштувати 80-250 $, англійською - 150-500 $.
Навчання в приватних університетах може коштувати 5-20 тисяч доларів. Тим не менш, студенти часто отримують ту чи іншу фінансову допомогу.

ОСНОВНІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

 • Marmara University
 • Istanbul Aydin University
 • Turkish National Police Academy
 • Dokuz Eylül University
 • Akdeniz University
 • Ege University
 • Eskişehir Osmangazi University
 • Fırat University
 • Anadolu University
 • Istanbul BILGI University
 • Beykent University
 • Atatürk University
 • Nişantaşı University
 • Mugla University
 • Yildiz Technical University

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНІ ПРОФЕСІЇ В ТУРЕЧЧИНІ
 Програмісти, IT-фахівці
 Працівники сфери туризму і дозвілля
 Інженери промисловості, будівництва
 Юристи, нотаріуси
 Викладачі
 Поліцейські
 Терапевти
 Ліцензовані бухгалтери

ПЕРЕВАГИ ОСВІТИ В ТУРЕЧЧИНІ
1. Турецькі дипломи визнані в усьому світі, а отримати їх можна за доступну ціну.
2. Ви можете брати участь у міжнародних програмах обміну.
3. Студенти тут можуть отримувати стипендії!
4. Ви будете навчатися в культурно і історично багатій країні, а в теплу пору року у Вас буде чудова можливість проводити дозвілля на морському узбережжі!
5. Турецька економіка розвивається стрімко, разом з тим з'являються і нові кар'єрні можливості.
6. Турецькі навчальні заклади орієнтуються на потреби сучасного ринку праці і готують фахівців відповідно до них.

 

ВИНИКЛИ ПИТАННЯ? БАЖАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ЧИ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ ПО ПРОГРАМІ? 
З цих та інших питань звертайтесь до співробітників компанії STUDY PLUS!

Телефони київського офісу:
☎+38 (044) 221-70-60
☎+38 (097) 954-49-49
☎+38 (099) 254-49-49
☎+38 (063) 954-49-49

Телефони ужгородського офісу:
☎+38 (098) 484-49-49
☎+38 (095) 484-49-49
☎+38 (073) 484-49-49

З повагою, команда компанії STUDY PLUS!