Вища освіта у Швеції

ВИЩА ОСВІТА В ШВЕЦІЇ

Швеція - одна з найпівнічніших країн світу, яка, однак, забезпечить Вам теплий прийом. Країна здивує красивою природою, білими ночами і північним сяйвом, сприятливим кліматом, а також тут Ви зможете стати володарем диплома високої якості, визнаного на міжнародному рівні.
Шведська система вищої освіти така ж, як і в інших європейських країнах, та складається з трьох рівнів. Перший - бакалаврат (3 роки), потім магістратура (1-2 роки) і аспірантура (близько 4 років). Тут можна вступити до університетів і університетських коледжів. Отримати кваліфікацію бакалавра і магістра Ви можете в будь-якому з ВНЗ, а докторську ступінь - лише в університеті (за винятком декількох коледжів). Навчання в країні ведеться шведською, а також пропонується близько тисячі англомовних програм. Академічний рік складається з двох семестрів: осінній (кінець серпня - середина січня) і весняний (середина січня - початок червня).

ВИМОГИ ДЛЯ ВСТУПУ
В цілому, для українців передбачені загальні правила зарахування до шведських університетів. Щоб стати шведським студентом, необхідно спочатку успішно закінчити школу і отримати повну середню освіту. Підійде й диплом молодшого спеціаліста або кваліфікованого працівника.
Також знадобиться підтвердити свій рівень володіння англійською мовою. Зробити це можна за допомогою сертифіката IELTS (бал 6.5), TOEFL (575 балів в письмовому тесті або 90 в онлайн-тестуванні), MELAB (мінімум 85), ESOL (CAE), PTE Academic (мінімум 61-62 бала).
Якщо ж програма навчання буде шведською мовою, то необхідно пройти тест TISUS, Swedex або надати сертифікат Certificate in Business Swedish. У кожного університету існують свої вимоги щодо необхідного рівня володіння мовою.

КРАЙНІ ТЕРМІНИ
Заявки на осінній семестр приймаються з 16 жовтня по 15 січня. Результати про зарахування стануть відомі 19 квітня. При виборі тієї чи іншої програми необхідно звертати увагу на вимоги, закріплені саме за нею.

СЕРЕДНЯ ВАРТІСТЬ ОСВІТИ
Вартість освіти в Швеції коливається в межах від 80 до 140 тисяч шведських крон на рік (8000-14500 євро), а для навчання в сфері архітектури та дизайну необхідно сплатити 190- 270 тисяч шведських крон (20000-28000 євро) за рік.

ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ ВНЗ

 • Lunds universitet
 • Uppsala universitet
 • Kungliga Tekniska högskolan, KTH
 • Göteborgs universitet
 • Karolinska Institutet
 • Linköpings universitet, LiU
 • Stockholms universitet
 • Chalmers tekniska högskola
 • Linnéuniversitetet
 • Umeå universitet
 • Sveriges Lantbruksuniversitet - Шведський сільськогосподарський університет
 • Luleå tekniska universitet
 • Mälardalens högskola
 • Mittuniversitetet 
 • Malmö Högskola

НАЙБІЛЬШ ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ
o Безумовно, попитом користуються IT-експерти
o Інженери в різних областях
o Лікарі та медсестри
o Педагоги, особливо в дошкільній освіті
o Водії
o Механіки
o Професійні кухарі

ПЕРЕВАГИ ОСВІТИ У ШВЕЦІЇ
1. Шведські дипломи визнані по всьому світу. Якість освіти тут дуже висока і вона є однією з кращих у світі, пропонується безліч англомовних програм та й самі шведи чудово володіють англійською, що допоможе освоїтися іноземному студентові.
2. Шведські ВНЗ є активними учасниками програм обміну, тому у Вас буде можливість пройти стажування у великих європейських програмах.
3. Вас заохочуватимуть мислити незалежно, критично і творчо. До того ж Швеція - одна з країн, яка задає тон в інноваціях, що ще раз підтверджує їх вільний склад розуму.
4. За гарну успішність Вас нагородять стипендією!
5. Система освіти сприяє активній участі студента в ній. Це допомагає не тільки ефективно здобувати знання, а й розвиває ініціативність в цілому.
6. У шведському суспільстві відсутня система ієрархії - тут люди рівні між собою і відкриті до всіх. Ви будете почувати себе тут комфортно і спокійно.
7. Тут немає часових обмежень на підробіток під час навчання!

 

ВИНИКЛИ ПИТАННЯ? БАЖАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ЧИ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ ПО ПРОГРАМІ? 
З цих та інших питань звертайтесь до співробітників компанії STUDY PLUS!

Телефони київського офісу:
☎+38 (044) 221-70-60
☎+38 (097) 954-49-49
☎+38 (099) 254-49-49
☎+38 (063) 954-49-49

Телефони ужгородського офісу:
☎+38 (098) 484-49-49
☎+38 (095) 484-49-49
☎+38 (073) 484-49-49

З повагою, команда компанії STUDY PLUS!