Вища освіта в Ірландії

ВИЩА ОСВІТА В ІРЛАНДІЇ

Ірландія - це знаменитий Guiness, віскі, святкування дня Святого Патріка і зелені простори. Самобутня країна асоціюється у нас зі святковим настроєм і радістю. Проте, це зовсім не є перешкодою для ірландців і гостей цієї країни успішно навчатися і здобувати вищу освіту тут. Вища освітня система в Ірландії складається з університетів, коледжів, технологічних інститутів і приватних незалежних ВНЗ. В університетах курс навчання має переважно
академічний напрям, в той час як в інших навчальних закладах - практичний. Система побудована за принципами британської моделі і вивчити Ви зможете бакалаврські (3 роки або 4 для диплома з відзнакою), магістерські (1-2 роки в залежності від того, чи з відзнакою диплом бакалавра) та докторські програми (1-2 роки). При цьому обрана програма повинна мати державну акредитацію, щоб вона мала міжнародне визнання. Навчальний рік триває з вересня по червень і ділиться на семестри або триместри.

ВИМОГИ ДО ВСТУПУ
Умови вступу в кожному навчальному закладі встановлюються індивідуально. В першу чергу необхідний атестат про закінчену середню освіту, причому, чим вище його середній бал, тим це краще. Особливу увагу приділяють англійській мові. При цьому в багатьох навчальних закладах існує вимога про наявність 12 років середньої освіти, цей рік можна компенсувати проходженням підготовчих курсів Foundation. Можна також закінчити останні класи в
ірландській школі.
Також необхідно підтвердити рівень володіння англійською мовою. Зробити це можна в такий спосіб: IELTS (6.0-6.5, а також не менше 6.0 з кожного пункта), GCSE English language (оцінка C), GCE O-level English language (оцінка C), University of Cambridge (відмітка «Pass» за Use of English Examination), Cambridge Proficiency (оцінка C), Cambridge Advanced (оцінка A), Irish Leaving Certificate in English (оцінка D за Ordinary level) та інші.
Якщо Ви претендуєте на вивчення медичної спеціальності тут, то Вам також знадобиться додатково здати тест HPAT (Health Professions Admission Test) мінімум на 480 балів (врахуйте, що з року на рік він може змінюватися).

ТЕРМІН ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ
Всі документи слід подавати до 15 грудня. При цьому завжди потрібно враховувати конкретні критерії окремих навчальних закладів.

СЕРЕДНЯ ВАРТІСТЬ ОСВІТИ
В середньому, рік навчання в ірландських ВНЗ коштує від 9750 євро до 23 тисяч. Медичні спеціальності обійдуться дорожче - 45-52 тис. євро на рік. Вартість магістерських та докторських програм стартує від 9250 євро до 22-45 тисяч. Якщо факультет медичний, то 4-31 тисяча євро.

ОСНОВНІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

 • Dublin City University
 • Maynooth University
 • NUI Galway
 • Athlone Institute of Technology (AIT)
 • Trinity College Dublin (TCD)
 • University College Dublin (UCD)
 • University College Cork (UCC)
 • Mary Immaculate College
 • Dublin Institute of Technology (DIT)
 • National College of Art & Design (NCAD)
 • Royal College of Surgeons in Ireland
 • Cork Institute of Technology (CIT)
 • College of Computing Technology
 • Dublin Business School
 • University of Limerick

НАЙБІЛЬШ ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ
o Медсестри, лікарі, фармацевти, стоматологи
o Програмісти, IT-інженери та аналітики, фахівці баз даних і мереж
o Інженери-технологи, електрики, хіміки
o Бухгалтера, економісти
o Менеджери з продажу
o Фахівці в сфері транспорту і логістики

ПЕРЕВАГИ ОСВІТИ В ІРЛАНДІЇ
1. Ірландська система освіти визнана однією з кращих в світі! До того ж, уряд регулярно робить великі інвестиції в цю сферу.
2. Наукові дослідження в Ірландії знаходяться на високому рівні й ірландські університети регулярно займають лідируючі позиції в світових рейтингах за даним показником.
3. Ви можете працювати у вільний від навчання час до 20 годин на тиждень. А до 40 годин на тиждень Ви можете працювати з червня по вересень та з 15 грудня до 15 січня. Ще протягом року після закінчення навчання Ви можете перебувати в країні для пошуку роботодавця.
4. Можливість отримання стипендій, а також участі в міжнародних програмах обміну!
5. В Ірландії зосереджено безліч штаб-квартир компаній світового рівня.
6. Ви отримуєте можливість жити в одній з найбезпечніших і дружніх країн, а також насолоджуватися місцевою неповторною природою і культурою.

 

ВИНИКЛИ ПИТАННЯ? БАЖАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ЧИ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ ПО ПРОГРАМІ? 
З цих та інших питань звертайтесь до співробітників компанії STUDY PLUS!

Телефони київського офісу:
☎+38 (044) 221-70-60
☎+38 (097) 954-49-49
☎+38 (099) 254-49-49
☎+38 (063) 954-49-49

Телефони ужгородського офісу:
☎+38 (098) 484-49-49
☎+38 (095) 484-49-49
☎+38 (073) 484-49-49

З повагою, команда компанії STUDY PLUS!