Вища освіта в Угорщині

ВИЩА ОСВІТА В УГОРЩИНІ

Перехід від навчання в школі до вищого освітнього закладу - це не тільки новий і неймовірно цікавий етап в нашому житті, але й, все ж таки, певний стрес. Особливо якщо Ви - сміливий і рішучий студент, який готовий здобути вищу освіту за межами своєї батьківщини. Угорщина в свою чергу славиться своїм спокійним життєвим укладом і високим рівнем безпеки, а місцеві
жителі доброзичливо ставляться до іноземців. До того ж багато українців раніше вже бували в країні-сусідці не один раз і тутешня культура буде вже знайомою для нас. Саме тому період освоєння для студентів пройде тут успішно. Це одна з важливих причин зробити вибір на користь Угорщини для здобуття вищої освіти.
Важлива деталь - в деяких ВНЗ система освіти побудована таким чином, щоб студент здобував якомога більше практичних знань, аніж теоретичних. Тому, будучи їх випускником, Ви придбаєте навіть досвід роботи завдяки річному стажуванню в компанії. На додаток до всього варто відзначити, що кожного тижня студенти повинні здавати 2-3 письмові завдання -
отже, набуті знання фіксуються в пам'яті. При цьому угорська система освіти не передбачає «зубріння» - на лекціях і семінарах всіляко заохочується активна участь студента.
Приємною особливістю навчання в Угорщині є те, що на додаток до обов'язкової програми студенти можуть обирати додаткові навчальні дисципліни самостійно - відмінна можливість зробити свій освітній процесс більш захоплюючим і пізнавальним.
В Угорщині Ви також отримуєте прекрасну можливість отримання подвійного диплому, адже безліч тутешніх ВНЗ співпрацюють із закордонними університетами, в тому числі - британськими та американськими.
Як і в багатьох інших європейських країнах, в Угорщині прийнята Болонська система освіти, що передбачає три рівня кваліфікації: бакалавр (3-4 роки навчання), магістр (2-3 роки), доктор наук (близько 4 років). Якщо програми бакалаврату можна пройти і в коледжах, то ступінь магістра і доктора наук можна отримати тільки в університетах.
Навчальний рік в свою чергу поділяється на два семестри з середини вересня по грудень + екзаменаційний період до початку лютого, а потім - з середини лютого по травень з екзаменаційним періодом до початку липня.
Диплом про вищу освіту, отриманий в цій країні, однаково високо цінується як в Європі, так і в усьому світі, особливо це стосується випускників медичних навчальних закладів, адже їхні дипломи визнаються Всесвітньою асоціацією охорони здоров'я.
Угорські університети мають у своєму розпорядженні програмами навчання англійською мовою, що є великою перевагою, адже угорська досить специфічна у вивченні. Володіння англійською мовою на необхідному рівні потрібно підтвердити міжнародним сертифікатом. Якщо ж студенту не вистачає балів для успішного вступу, можна почати навчання на підготовчому факультеті, що в подальшому допоможе продовжити освітній процес за обраним напрямом. В цілому навчання в країні також можливо угорською, французькою, німецькою та навіть російською мовами.

ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ВСТУПУ
Першою необхідною вимогою є наявність атестата про закінчену середню освіту. Також для зарахування на англомовні програми необхідно підтвердити знання мови на рівні не менше В2. Це робиться або за допомогою тестування, або за допомогою надання міжнародного сертифіката. 
Найчастіше українцям не потрібно здавати вступні іспити, що, безумовно, спрощує процес зарахування. Однак ця вимога залежить від конкретного ВНЗ. Альтернативою може також стати проходження співбесіди перед зарахуванням.

ТЕРМІН ВСТУПУ
Документи в угорські ВНЗ відправляються за допомогою онлайн-системи, і дедлайн на 2017-18 навчальний рік датується 5 березня 23:59 за центральноєвропейським часом. Проте, у кожної навчальної програми та закладу терміни відрізняються, тому їх необхідно відстежувати. До того ж в деяких випадках існують вступні іспити, що також необхідно враховувати.

СЕРЕДНЯ ВАРТІСТЬ ОСВІТИ
Залежно від обраної навчальної програми, ціна на освіту може коливатися в межах 1500- 4500 євро за семестр.
Найдорожчі напрямки - це медицина, стоматологія та фармацевтика, де вартість навчання за семестр сягає 8500 євро.

ОСНОВНІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

 • Pécsi Tudományegyetem
 • Debreceni Egyetem
 • Semmelweis Egyetem
 • Budapesti Corvinus Egyetem
 • Eötvös Loránd Tudományegyetem
 • Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
 • Közép-európai Egyetem
 • Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
 • Eszterházy Károly Egyetem
 • Szent István University
 • Budapesti Gazdasági Egyetem
 • Pannon Egyetem
 • Pázmány Péter Katolikus Egyetem
 • Magyar Képzőművészeti Egyetem

ЗАТРЕБУВАНІ НАВЧАЛЬНІ НАПРЯМКИ ТА ПРОФЕСІЇ
o математика та інженерія;
o мистецтво;
o гуманітарні науки;
o бізнес і економіка;
o попитом користуються працівники на керівні посади;
o програмісти;
o газівники і енергетики;
o інженери-механіки та інженери-електрики.

ПЕРЕВАГИ НАВЧАННЯ В УГОРЩИНІ

1. Невисокі ціни на освіту і проживання в цілому. А також іноземні студенти мають змогу отримувати стипендії та гранти на навчання! За високих академічних показниках ВНЗ можуть навіть зробити знижку на освіту.
2. Угорщина не висуває вимоги до визнання еквівалентності отриманої раніше освіти за кордоном.
3. Можливість отримання подвійного диплому, зокрема британського або американського!
4. Сприятлива обстановка в країні в цілому.
5. Система освіти побудована таким чином, що студент закріплює отримані знання на практиці, а заняття передбачають його активну участь.
6. Багатомовні навчальні програми.

 

ВИНИКЛИ ПИТАННЯ? БАЖАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ЧИ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ ПО ПРОГРАМІ? 
З цих та інших питань звертайтесь до співробітників компанії STUDY PLUS!

Телефони київського офісу:
☎+38 (044) 221-70-60
☎+38 (097) 954-49-49
☎+38 (099) 254-49-49
☎+38 (063) 954-49-49

Телефони ужгородського офісу:
☎+38 (098) 484-49-49
☎+38 (095) 484-49-49
☎+38 (073) 484-49-49

З повагою, команда компанії STUDY PLUS!