Вища освіта в Голандії

ВИЩА ОСВІТА В ГОЛАНДІЇ

Країна тюльпанів, вітряків і вільної моралі - напевно, перше, що спадає на думку, коли думаєш про Нідерланди. Разом із цим країна також славиться високою якістю освіти, визнаною в усьому світі. Тут Вам можуть запропонувати найбільшу кількість англомовних освітніх програм на континентальній Європі. Освітня програма орієнтована на командну роботу і інтерактивність.
Навчальний процес ведеться англійською та голландською мовами. В країні існує трирівнева система освіти: бакалаврат, магістратура, аспірантура. Навчання триває 3-4 роки, 1-2 роки і 2-4 роки відповідно.
При цьому освітня діяльність здійснюється навчальними закладами двома типів: дослідницькі університети та університети прикладних наук. У перших акцент робиться на наукову і академічну діяльність, а другі орієнтовані на отримання практичних навичок. Отримати ступінь бакалавра і магістра можна в будь-якому з них, а кваліфікацію доктора наук пропонують саме дослідницькі університети. До речі, в університетах прикладних наук можна отримати ступінь молодшого спеціаліста, пройшовши дворічну програму з можливістю подальшого отримання ступені бакалавра. Існують також інститути міжнародної освіти, в яких можна отримати тільки ступінь магістра і доктора наук.

ВИМОГИ ДО ВСТУПУ
В залежності від навчального закладу та обраної програми вимоги відрізняються. Стосовно володіння мовою, то необхідно надати міжнародний сертифікат IELTS чи TOEFL з результатами не нижче, ніж 6.0 або 550/213 балів відповідно. Вступні іспити здавати не потрібно, крім окремих винятків. Так само і тест на знання голландської мови проходять в основному на фінансових і економічних факультетах. Українські атестати про закінчену середню освіту є підставою для вступу в голландські ВНЗ. В університетах існують також підготовчі курси для тих, хто поки не може виконати одну з вимог, необхідних для зарахування.

ТЕРМІНИ ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ
Безумовно, в кожному випадку існують певні умови зарахування та його терміни. Проте, в більшості випадків студенту необхідно буде створити свій профіль на Studielink. Крайній термін подачі заявки на більшість спеціальностей - 1 травня. На напрямку, де кількість студентів обмежена (numerus fixus), крайній термін - 15 грудня о 23:59 за центральноєвропейським часом.

СЕРЕДНЯ ВАРТІСТЬ ОСВІТИ
Як правило, рік навчання програм бакалаврату коштує 6-15 тисяч євро, а магістратура - 8-20 тисяч євро.

ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

 • Universiteit van Amsterdam, UvA
 • Technische Universiteit Delft
 • Rijksuniversiteit Groningen
 • Erasmus University Rotterdam
 • Vrije Universiteit Amsterdam - Амстердамский свободный университет
 • Wageningen Universiteit en Researchcentrum
 • Universiteit Twente
 • Radboud Universiteit Nijmegen
 • Universiteit Leiden
 • Universiteit Utrecht
 • Hogeschool van Amsterdam
 • Maastricht School of Management
 • KIT (Royal Tropical Institute)
 • Tyndale Theological Seminary
 • UNESCO-IHE Institute for Water Education
 • Technische Universiteit Eindhoven
 • Tilburg University
 • De Haagse Hogeschool - Университет прикладных наук Гааги
 • Universiteit Maastricht
 • Hogeschool van Arnhem en Nijmegen - Университет прикладных наук HAN

НАЙБІЛЬШ ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ ТА СПЕЦІАЛЬНОСТІ
o Експерти в сфері архітектури, моди, дизайну, ЗМІ
o Графічні дизайнери, інженери програмного забезпечення
o Працівники хімічної промисловості
o Фахівці енергетичної промисловості
o Затребувані працівники сільськогосподарської сфери
o Логістика і водний сектор
o Садівництво
o Науки про життя, медицина і охорона здоров'я

ПЕРЕВАГИ ОСВІТИ В ГОЛЛАНДІЇ
1. Освіта в Нідерландах тримається на дуже високому рівні, у багатьох областях займаючи лідируючі позиції. При цьому її вартість нижча, ніж у багатьох англомовних країнах.
2. Після закінчення ВНЗ існує можливість подати документи на дозвіл на проживання на рік, щоб знайти роботодавця. Або ж протягом трьох років після випуску заснувати тут свій бізнес. Економіка Голландії дуже високорозвиненою і тут є прекрасні кар'єрні можливості.
3. Тут Вам можуть запропонувати більше 2000 освітніх програм англійською мовою.
4. Для студентів існує безліч стипендіальних програм.
5. Голландія - безпечна, спокійна і входить в десятку найщасливіших країн світу, а також одна з лідируючих країн за рівнем життя. Важливо відзначити, що тут панує взаємна повага до всіх думок - це не тільки одна з особливостей тутешнього способу життя, а й національна риса голландців.
6. Студентам надаються всі можливості для практичного вивчення матеріалу: сучасні лабораторії, стажування у великих компаніях і багато іншого! До того ж навчальний процес побудований так, щоб завдання виконувалися за допомогою командної роботи, що, безумовно, допомагає студенту адаптуватися не тільки в навчальному середовищі, а й у соціумі в цілому.

ВИНИКЛИ ПИТАННЯ? БАЖАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ЧИ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ ПО ПРОГРАМІ? 
З цих та інших питань звертайтесь до співробітників компанії STUDY PLUS!

Телефони київського офісу:
☎+38 (044) 221-70-60
☎+38 (097) 954-49-49
☎+38 (099) 254-49-49
☎+38 (063) 954-49-49

Телефони ужгородського офісу:
☎+38 (098) 484-49-49
☎+38 (095) 484-49-49
☎+38 (073) 484-49-49

З повагою, команда компанії STUDY PLUS!