Вища освіта у Великобританії

 

ВИЩА ОСВІТА У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

Біг-Бен, Королева Єлизавета, кілт і волинка, замок, five-o'clock tea - ось, про що в першу чергу подумає більшість, уявляючи Британію. Високий рівень життя і першокласна освіта - про це подумає кожен. 


Особливість британської освітньої системи полягає в тому, що вона децентралізована, що ускладнює процес її розуміння для зарубіжних студентів. Хоча вищі навчальні заклади й спонсоруються урядом, кожен з них є автономним як в академічному, так і в організаційному сенсі і не належить державі. Проте, ВНЗ повинні мати необхідну акредитацію, щоб офіційно присуджувати студентам кваліфікації та дипломи.


Вищі навчальні заклади Великобританії представлені університетами та університетськими коледжами. Різниця між ними, в основному, полягає в кількості студентів, які в них навчаються. Найчастіше навчальний рік поділяється на триместри по 8-10 тижнів і триває з кінця вересня / початку жовтня до середини / кінця червня. Іноді рік поділяють і на семестри.
В цілому, система освіти складається з трьох циклів: бакалавр-магістр- доктор наук.


Навчання на отримання ступені бакалавра в Великобританії займає 3-4 роки, на магістра - 1-2 роки, доктора - 3 роки. Проте, на першому циклі Ви можете отримати і такі кваліфікації: ступінь спеціаліста (foundation degree, 2 роки), вищий національний диплом (higher national diploma - аналог foundation degree, проте для можливості його отримання знадобляться високі оцінки й 3 роки навчання), диплом про вищу освіту і сертифікат про вищу освіту (2-3 роки), і навіть диплом магістра.

ВИМОГИ ДО ВСТУПУ
В силу того, що навчання в школі у британців триває довше, ніж в українців, для вступу знадобиться не тільки атестат, а й компенсація цієї0 різниці в освіті. Зробити це можна кількома способами.
Перший з них - навчання в британській школі протягом двох років, після чого Ви отримуєте A- level. В такому випадку необхідно, щоб Вам було 16 років, Ви отримали атестат і володіли мовою на рівні TOEFL 550 або IELTS 5.5.
Можна також пройти програму International Baccalaureate тривалістю в два роки. Для зарахування необхідно слідкувати тим же вимогам, що описані вище.
Третій, найбільш популярний варіант - проходження програми Foundation. Курс триває 1 рік і його можна вважати підготовчим, оскільки тут робиться акцент на академічній і мовній підготовці студента для подальшого здобуття вищої освіти. Вступити сюди можна, знаючи англійську на рівні TOEFL 450 або IELTS 4.5, отримавши атестат і досягнувши 17-річного
віку. Однак, ані Кембриджський, ані Оксфордський університети та медичні факультети не визнають цю програму, тому альтернативами стануть два шляхи, що зазначені вище.
На додаток до всього, можна 1-3 роки відучитися у вітчизняному інституті та після цього перевестися в британський на перший, а іноді навіть і на другий академічний рік. Необхідно підтвердити рівень володіння мовою не нижче TOEFL 550-575 або IELTS 6.0-6.5.
Безпосередньо сама заявка в університет найчастіше робиться онлайн за допомогою UCAS і вона платна: за одну заявку необхідно сплатити 13 фунтів стерлінгів, дві та більше - 24 фунти.
Часто в університетах також може бути додаткове інтерв'ю з абітурієнтом, можуть запросити надання рекомендаційних і мотиваційних листів, написання есе, складання резюме та інше - в залежності від обраної програми.

ТЕРМІНИ ВСТУПУ
Враховуючи, що Великобританія - один з лідируючих за популярністю навчальних напрямків у всьому світі, подати заявку на вступ до ВНЗ слід якомога раніше. Тим більше, як вже згадувалося, у кожного університету існують свої правила зарахування, так само змінюються й терміни.
Загалом, дедлайни подачі заяв такі: до 15 січня 18:00 (за британським часом) - на більшість курсів; до 15 жовтня 18:00 - до університетів Оксфорд і Кембридж, а також на факультети медицини, ветеринарії, стоматології; до 24 березня 18:00 - на деякі факультети дизайну та мистецтв. Враховуйте, що Ви можете зробити до п'яти заявок.

СЕРЕДНЯ ВАРТІСТЬ ОСВІТИ
Вартість навчання безпосередньо у ВНЗ становить 9-13 тисяч фунтів стерлінгів, а іноді може доходити й до 35.000 GBP. Вища освіта у Великобританії вважається найбільш дорогою у всьому світі, однак його престижність - безцінна.

НАЙБІЛЬШ ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ
o Британія - не виняток серед країн, де потребуються кваліфіковані IT-фахівці
o Інженери
o Медсестри
o Шкільні вчителі
o Менеджери з продажу
o Будівельники, сантехніки, електрики

ПЕРЕВАГИ ОСВІТИ У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ
1. Про диплом, здобутий в Великобританії, годі й говорити зайвого. Британський диплом говорить сам за себе. Тут зібрані кращі багатовікові традиції в освітній системі.

2. В Англії Ви можете вивчати будь-який предмет будь-якої програми підготовки - кількість курсів не злічити.
3. Ви будете отримувати освіту еталонною англійською! Де, як не в Великобританії, випаде можливість опанувати найпоширенішу мову в світі!
4. Можливість жити в одній з найбільш економічно розвинених і стабільних країн всього світу.
5. Вищі навчальні заклади готують своїх студентів з огляду на сучасні потреби ринку праці.
6. Великобританія - країна з неймовірною культурною спадщиною та історією, тут народилися безліч відомих діячів мистецтва, науки, політики і в цілому неможливо не оцінити роль цієї країни на світовій арені.

  

ВИНИКЛИ ПИТАННЯ? БАЖАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ЧИ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ ПО ПРОГРАМІ? 
З цих та інших питань звертайтесь до співробітників компанії STUDY PLUS!

Телефони київського офісу:
☎+38 (044) 221-70-60
☎+38 (097) 954-49-49
☎+38 (099) 254-49-49
☎+38 (063) 954-49-49

Телефони ужгородського офісу:
☎+38 (098) 484-49-49
☎+38 (095) 484-49-49
☎+38 (073) 484-49-49

З повагою, команда компанії STUDY PLUS!