Вища освіта у Фінляндії

ВИЩА ОСВІТА В ФІНЛЯНДІЇ

Фінляндія відома нам як батьківщина Санта-Клауса, фінської сауни, славиться зимовими видами спорту і телефонами Nokia. А також освіта тут дуже високоякісна і в неї постійно привносять всілякі нововведення.
У Фінляндії існують університети та університети прикладних наук. Перші орієнтовані на наукові дослідження і освіту в них будується за цим принципом. В університетах прикладних наук студенти отримують практичні знання, які можна буде в подальшому використовувати при працевлаштуванні, а спеціальності підбираються відповідно до потреб ринку праці.
Тутешня система освіти складається з трьох рівнів: бакалаврат (3-4 роки), магістратура (1-2 роки), аспірантура (4 роки; ступінь доктора наук можна отримати тільки в університетах). Понад 400 освітніх програм Вам можуть запропонувати на англійській мові. Такі програми часто платні і викладаються переважно в університетах прикладних наук. Освіта також ведеться фінською та шведською мовами. Важливо зауважити, що у фінських ВНЗ не існує підготовчих курсів з вивчення тієї чи іншої мови, тому при вступі в них спочатку необхідно відповідати встановленим вимогам.

ВИМОГИ ДО ВСТУПУ
Основною вимогою для вступу є наявність атестата про повну загальну середню закінчену освіту, який дозволяє Вам вступити до вищих навчальних закладів своєї країни. При виборі англомовної програми Вам знадобиться надати сертифікат IELTS чи TOEFL (необхідний прохідний бал залежить від кожного навчального закладу, проте в деяких університетах для студентів проводять тестування на знання мови).
Вступаючи в більшість ВНЗ, потрібно скласти іспити в університеті (іноді замість них можуть попросити мотиваційний лист, портфоліо і т.д.). Іспити здають переважно в Фінляндії. Однак існують можливості здати їх і на території України.
Якщо Ви плануєте навчання шведською або фінською мовою, Вам потрібно скласти відповідний тест в університеті. Як правило, мінімальний рівень В1-В2 за шкалою CEFR або здати тест YKI.

 

КРАЙНІ ТЕРМІНИ
Поступаючи на англомовну програму, необхідно враховувати терміни і вимоги кожного навчального закладу. Термін подачі заявки на фінські програми - 6-20 вересня. Подача на магістерські програми як правило починається в листопаді для навчання в наступному році.

СЕРЕДНЯ ВАРТІСТЬ ОСВІТИ
З 1 серпня 2017 року освіта для студентів не з ЄС або Європейської економічної зони стала платною. На даний момент його вартість коливається в межах від 4 до 20 тисяч євро на рік. Освіта фінською або шведською мовою ведеться безкоштовно.

ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
• University of Helsinki
• Aalto University
• University of Turku
• University of Tampere
• University of Jyväskylä
• University of Oulu
• Tampere University of Technology
• Åbo Akademi University
• University of Lapland
• Laurea University of Applied Sciences
• Helsinki Metropolia University of Applied Sciences
• Savonia University of Applied Sciences
• Aalto University School of Business
• Lappeenranta Universty of Technology
• Haaga-Helia University of Applied Sciences
• HAMK University of Applied Science

НАЙБІЛЬШ ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ
o Працівники медичної сфери
o Фахівці в галузі комп'ютерних та інформаційних технологій
o Хіміки
o Представники сільського господарства
o Педагоги і вихователі, дефектологи
o Працівники соціальної сфери

ПЕРЕВАГИ ФІНСЬКОГО ОСВІТИ
1. Фінляндія - інноватор в системі освіти і вона є однією з найбільш досконалих у світі. У 2015 році країна посіла перше місце як за рівнем освіти, так і за рівнем інновацій.
2. Ви будете жити в одній з найспокійніших, екологічних і надійних країн світу.
3. У Вас буде можливість самостійно формувати графік і вибирати додаткові предмети, тому процес утворення буде дійсно цікавим і комфортним. До того ж студенти і викладачі тут можуть вільно спілкуватися між собою без зайвих бар'єрів.
4. Старанні студенти можуть отримувати стипендію за хороші результати!
5. Ви можете працювати до 25 годин на тиждень у вільний від навчання час.
6. Володарі фінського диплома затребувані на ринку праці.

 

ВИНИКЛИ ПИТАННЯ? БАЖАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ЧИ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ ПО ПРОГРАМІ? 
З цих та інших питань звертайтесь до співробітників компанії STUDY PLUS!

Телефони київського офісу:
☎+38 (044) 221-70-60
☎+38 (097) 954-49-49
☎+38 (099) 254-49-49
☎+38 (063) 954-49-49

Телефони ужгородського офісу:
☎+38 (098) 484-49-49
☎+38 (095) 484-49-49
☎+38 (073) 484-49-49

З повагою, команда компанії STUDY PLUS!