Вища освіта в Чехії

Чехія вже давно є не тільки популярним туристичним напрямком, але і однією з ключових країн, куди багато іноземних студентів відправляються, щоб отримати високоякісну освіту. Привертає увагу в даному випадку не тільки багата культурна спадщина, красива архітектура та особлива атмосфера країни, а й високі стандарти освіти, які відповідають усім європейським нормам і визнані в усьому світі. Диплом про освіту, отриманий в чеському навчальному закладі, являє собою високу цінність для потенційних роботодавців. Важливо також відзначити, що Чехія - це перспективна країна, що швидко розвивається. Чеські університети пропонують безліч високоякісних програм не тільки чеською мовою, але і багато англомовних програм і навчальних курсів, що охоплюють велику кількість областей для вивчення. Також у багатьох навчальних закладах існує можливість навчатися на підготовчих курсах чеської мови. В окремих випадках можна навчатися навіть російською мовою. Спеціалісти компанії STUDY PLUS з радістю допоможуть Вам з підбором підготовчої програми або ВНЗ, що найбільше буде відповідати Вашим побажанням.
 
ДАТИ СЕМЕСТРІВ
Навчальний рік в Чехії поділяється на 2 семестри - зимовий і весняний, що зручно і звично для нас. Навчання зазвичай починається в жовтні або в середині вересня. Для отримання ступені бакалавра потрібно буде пройти 3-4 річну програму навчання, для магістра - від одного до двох років навчання в додаток до ступеню бакалавра, а після можливий вступ до аспірантури з подальшим отриманням докторської ступені, де навчання триває, в середньому, 2-3 роки.
 
ВИМОГИ ДО ВСТУПУ
1. Для вступу до чеського університету необхіодно мати атестат про повну загальну середню освіту, справжність якого необхідно підтвердити (компанія STUDY PLUS допомогає з цим своїм клієнтам). Українське ЗНО для вступу до чеського ВНЗ складати не потрібно. Крім того, Вам не потрібно проходити додаткові один-два роки попереднього навчання в інших вищих навчальних закладах України, щоб стати чеським студентом, на відміну від багатьох інших європейських країн, які це вимагають.
 
2. Поступаючи в державні інститути (безкоштовні) Вам належить скласти пару-трійку іспитів по різних предметах чеською мовою, а в приватні (досить дорогі) – просто пройти співбесіду тією ж мовою. Найчастіше ці вступні заходи здійснюються безпосередньо на території Чеської Республіки (для державних ВНЗ), проте в деяких випадках це можна зробити віддалено - наприклад, за допомогою skype (для деяких приватних установ). Хвилюєтесь, як скласти ці іспити? Дарма! Читайте далі, ми все Вам розповімо!
 
3. І нарешті, буде і іспит на знання чеської мови - потрібно буде підтвердити володіння нею на достатньому рівні (найчастіше В2). Однак дана процедура проводиться не завжди. В деяких випадках буде достатньо сертифікату про підтвердження знань чеської мови, отриманого в Чехії.
 
Так чи інакше, умови вступу в різних університетах і на різні навчальні програми індивідуальні, тому з ними завжди потрібно попередньо ознайомлюватися. В будь-якому випадку, спеціалісти компанії STUDY PLUS можуть допомогти Вам з гарантованим вступом до чеського ВНЗ.
 
Так як же можна гарантовано вступити до ВНЗ Чехії?
 
Все просто:
 
Крок 1 – потрібно вивчити чеську мову. Вчити її в Україні можна дуже довго, тому фахівці компанії STUDY PLUS пропонують Вам вивчити її безпосередньо в Чехії. Крім того, більшість програм підготовки до здачі іспитів включають в себе і мовні курси, тож навіть якщо Ви знатимете чеську мову на момент приїзду до Чехії, в більшості випадків, це не зекономить ані Ваш час, ані гроші, оскільки  Вам все одно доведеться ходити на підготовчі курси для подальшого успішного складання іспитів до ВНЗ. Життя в Чехії досить дешеве, а ми підкажемо Вам в якому регіоні і чому краще навчатись та допоможемо підібрати найбільш оптимальну школу чи центр, який за короткий проміжок часу дать максимальний результат.
 
Крок 2 – потрібно пройти курс з підготовки до вступу в ВНЗ. На підготовчих курсах в Чехії за 4-8 місяців Ви вивчите все те, що Вам буде необхідно для вступу і таким чином, забезпечите собі ГАРАНТІЮ вступу до бажаного університету. Деякі чеські університети зможуть прийняти Вас по закінченню програми підготовки БЕЗ здачі додаткових іспитів. Якщо Ви ще не знаєте, де саме Ви хотіли би навчатися, менеджери компанії STUDY PLUS допоможуть Вам з підбором університету, спеціальності і всього іншого, що буде Вас цікавити.
 
Крок 3 – починаємо навчання у ВНЗ. Навчання чеською мовою безкоштовне, крім того, Ви ще зможете отримати стипендії і гранти.  А також всі студенти чеських ВНЗ мають право на роботу в Чехії, і можуть офіційно підробляти під час навчання.
Дзвоніть до спеціалістів компанії STUDY PLUS – і ми з радістю все Вам розкажемо J 
 
ЧОМУ МИ НЕ РАДИМО ПОСТУПАТИ ДО ВНЗ ЧЕХІЇ НАПРЯМУ, БЕЗ ПІДГОТОВЧИХ КУРСІВ.
Будемо відверті, навіть якщо Ви вже вивчили чеську мову в Україні, Вам буде досить важко скласти необхідні іспити чеською мовою без попередньої підготовки. Вірогідність, що у Вас це вийде, приблизно 2%-3%, тому ризикувати сенсу не має, Ви лише втратите час та гроші. Набагато розумніше правильно обрати підготовчий курс та мати певну гарантію вступу. Тим паче, що в будь-якому випадку закінчивши школу в Україні, Ви не зможете розпочати навчання в ВНЗ наступної ж осені, бо Вам необхідно буде робити нострифікацію атестата про середньо освіту (фахівці STUDY PLUS допоможуть Вам з цим), а це займе 4-5 місяців, тобто на навчання у вересні Ви не встигнете. Тож краще запланувати на вересень початок навчання на курсах чеської мови в Чехії та на підготовчих курсах в тому самому місці і спокійно подати документи весною на наступний навчальний рік.
 
Яку краще обрати мовну школу для вивчення чеської мови, коли розпочати навчання – на всі ці питання ми з радістю Вам відповімо, якщо Ви замовите
 
ТЕРМІНИ ВСТУПУ ДО ВНЗ
В середньому, крайній термін подачі документів до ВНЗ коливається в проміжку між лютим і квітнем. Результати ж про вступ, як правило, стають відомими в червні. Так чи інакше, при вступі до того чи іншого університету необхідно враховувати правила і терміни подачі, оскільки вони можуть відрізнятися в залежності від обраного університету, особливо у випадку з приватними вищими навчальними закладами - найчастіше, в них дедлайн може коливатися в межах липня.
 
ТЕРМІНИ ВСТУПУ НА ПІДГОТОВЧІ КУРСИ
Бажано почати процес реєстрації якомога раніше, ще навчаючись в школі. По-перше, при ранній реєстрації (приблизно за рік до початку курсів) Ви отримаєте знижку на програму, а по-друге, матимете гарантію місця в найкращій підготовчій школі. Дедлайн подачі документів – за 2-3 місяці до початку навчання.
 
СЕРЕДНЯ ВАРТІСТЬ ОСВІТИ
Освіта в Чехії може бути абсолютно безкоштовною, якщо студент володіє чеською мовою – тож це відмінний привід для її вивчення! Взагалі, навчання чеською мовою для учнів всіх національностей є безкоштовним за законом, виняток становлять реєстраційні збори. В інших випадках, коли навчання відбувається англійською мовою, ціна на освіту може коливатися в межах від 4000 до 8000 євро. Тому однозначно вигідніше проходити навчання чеською!
 
ВАРТІСТЬ ПІДГОТОВЧИХ КУРСІВ
Вартість курсів буде залежати від центру підготовки, його місця розташування, тривалості підготовки та запланованої подальшої спеціальності (в залежності від тої чи іншої спеціальності ми підберемо для Вас найбільш оптимальну програму підготовки) та коливається від 2000 євро до 5000 евро за повний курс, що включає в себе і вивчення мови, і нострифікацію документів, і підготовку до здачі іспитів.
 
ПЕРЕВАГИ ЧЕСЬКОЇ ОСВІТИ
1. Багатовікові традиції, які поєднуються з європейськими стандартами - високоякісну освіту гарантовано!;
2. Мова країни є однією зі слов'янських, тому українцям простіше її вивчити. Варто також відзначити, що чимало чехів володіють і російською мовою;
3. Чехія - одна з найяскравіших туристичних країн, що створює комфортні умови перебування в ній для всіх. Чехія славиться високим рівнем життя і при цьому демократичними цінами на проживання;
4. Іноземний студент, який добре володіє чеською, може вчитися на безкоштовній основі!;
5. Чехія надає стипендії іноземним учням;
6. Під час навчання в чеському ВНЗ Ви матимете право на роботу, та зможете самостійно оплачувати свої витрати, не звертаючись по допомогу до батьків;
7. Можливість отримання подвійного диплому (чесько-швейцарський, чесько-американський, чесько-канадський тощо)!
 
З ЧОГО ПОЧАТИ
1. Дзвоніть фахівцям компанії STUDY PLUS – і ми підберемо для Вас найбільш оптимальну програму, прорахуємо ії вартість та допоможемо з реєстрацією за обраною програмою, отриманням візи та надамо Вам всі необхідні консультації.
 
Давайте змінювати життя на краще разом з компанією STUDY PLUS!
 

ВИНИКЛИ ПИТАННЯ? БАЖАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ЧИ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ ПО ПРОГРАМІ? 
З цих та інших питань звертайтесь до співробітників компанії STUDY PLUS!

Телефони київського офісу:
☎+38 (044) 221-70-60
☎+38 (097) 954-49-49
☎+38 (099) 254-49-49
☎+38 (063) 954-49-49

Телефони ужгородського офісу:
☎+38 (098) 484-49-49
☎+38 (095) 484-49-49
☎+38 (073) 484-49-49

З повагою, команда компанії STUDY PLUS!