Вища освіта в Болгарії

ВИЩА ОСВІТА В БОЛГАРІЇ

Навчаючись в Болгарії, Ви отримаєте європейську освіту чудової якості, при цьому вимоги до абітурієнтів тут досить лояльні. У той же час студенти, що вже навчаються, повинні відповідати високим освітнім критеріям Європи. Особливо тут славляться освітні програми за такими напрямками, як медицина, математика, технічні науки, хімія, біологія, лінгвістика та
інші. При цьому найчастіше місцеві і зарубіжні студенти мають можливість провести кілька семестрів в іншій європейській країні, що є вагомою перевагою. Дипломи, отримані тут, визнані як в усій Європі, так і за її межами.
Освітня система Болгарії є триступеневою: бакалавр (ступінь професійного бакалавра для практичного застосування навичок можна отримати приблизно через 3 роки навчання; ступінь бакалавра для академічної діяльності - через 4 роки), магістр (5 років), доктор (3-4 роки). Навчатися в Болгарії можна англійською, французькою, німецькою, а також
болгарською мовою. Навчальний рік починається в жовтні.
Серед освітніх установ Болгарії існують університети, спеціалізовані вищі школи, коледжі.
Університети є більш універсальними за навчальними напрямками і спеціальностями, в той час як, наприклад, в спеціалізованих школах можна отримати вузькоспрямовану освіту. У коледжі можна отримати професійну кваліфікацію в певній сфері.

ВИМОГИ ДО ВСТУПУ
Болгарські ВНЗ приймають студентів із закінченою середньою освітою, тому знадобиться надати атестат і додаток до нього, де вказані оцінки і середній бал з профільних предметів, що становить не менше, ніж 62% від максимального. На деякі напрямки студентам також необхідно надати своє резюме, рекомендаційні або мотиваційні листи, портфоліо та інші
додаткові документи.
Вступні іспити в місцевих університетах практично відсутні, за винятком випадків, в яких студент претендує на стипендію або він сплачує навчання лише частково (до речі, в такому випадку ці студенти повинні також володіти болгарською мовою на необхідному рівні).
Також надається міжнародний сертифікат про знання мови IELTS (бал від 6.6) або TOEFL (не менше 550/80 балів). Якщо Ви недостатньо володієте болгарською або англійською, але при цьому хочете навчатися на програмі відповідної мови, Вас можуть прийняти в університет і в такому випадку у Вас буде ще річний підготовчий курс.
Також необхідно надавати результати медичного обстеження.
Оскільки кожний болгарський навчальний заклад є автономним, у кожного з них можуть бути свої вимоги до абітурієнтів, які необхідно попередньо уточнювати.

ТЕРМІНИ ВСТУПУ
Безумовно, в різних університетах дедлайн подачі документів може варіюватися. В середньому, термін прийому документів закінчується в червні-вересні року надходження. Якщо Вам належить проходити підготовчі курси, то тут крайній термін - 30 вересня поточного року.
У будь-якому випадку, подавати необхідні документи варто якомога раніше, тим більше, що якщо в навчальному закладі число студентів на ту чи іншу спеціальність вже досягло необхідної кількості, терміни подачі документів можуть скоротити.

СЕРЕДНЯ ВАРТІСТЬ ОСВІТИ
На жаль, безкоштовної освіти для іноземних студентів в Болгарії не передбачено. Проте, ціни на навчання в країні досить прийнятні: 2500-4000 євро на рік. На медичні спеціальності вартість навчання вже істотно дорожче: від 4000 до 8000 євро на
рік. Підготовчі курси в середньому коштують 1500-4000 євро за рік.

ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Софийски университет «Св. Климент Охридски»
Нов български университет
Американски университет в България
Технически университет
Пловдивски университет „Паисий Хилендарски
Тракийски университет
Технически университет Габрово
Великотърновски университет «Св. св. Кирил и Методий»
Югозападен университет “Неофит Рилски”
Университет по Архитектура, Строителство и Геодезия
Икономически университет – Варна
Черноризец Храбър
Бургаски свободен университет
Химикотехнологичен и металургичен университет
Стопанска академия «Димитър А. Ценов»
Минно-геоложкият университет “Св. Иван Рилски”

НАЙБІЛЬШ ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ
o Фахівці в сфері інформаційних технологій
o Педагоги
o Представники ремісничих професій
o Інженери
o Бухгалтери та економісти
o Торгові представники
o Менеджери і керівники проектів

ПЕРЕВАГИ ОСВІТИ В БОЛГАРІЇ
1. Тут можна отримати подвійний диплом! У Вас буде не тільки болгарська, а й, наприклад, американська, британська, німецька, голландська або французька освіта.
2. Висока якість освіти. При цьому, незважаючи на відсутність безкоштовного навчання, тут низькі ціни на проживання, що компенсує даний факт.
3. Спрощені умови вступу для іноземних студентів, що відкриває нам двері для отримання освіти європейського рівня.
4. Будучи студентом Болгарії, Ви отримаєте вид на проживання, який дозволить Вам подорожувати країнами Європи без зайвих перешкод!
5. Сприятливий клімат і широкі можливості для активного дозвілля: від морських узбереж до гірськолижних курортів.
6. Представники європейських компаній регулярно відвідують місцеві ВНЗ, що дозволить Вам знайти потенційного роботодавця, ще будучи студентом!

 

ВИНИКЛИ ПИТАННЯ? БАЖАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ЧИ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ ПО ПРОГРАМІ? 
З цих та інших питань звертайтесь до співробітників компанії STUDY PLUS!

Телефони київського офісу:
☎+38 (044) 221-70-60
☎+38 (097) 954-49-49
☎+38 (099) 254-49-49
☎+38 (063) 954-49-49

Телефони ужгородського офісу:
☎+38 (098) 484-49-49
☎+38 (095) 484-49-49
☎+38 (073) 484-49-49

З повагою, команда компанії STUDY PLUS!