Вища освіта в Словаччині

ВИЩА ОСВІТА В СЛОВАЧЧИНі

Словаччина є однією з країн Європейського союзу, тому отримана тут освіта буде високо цінуватися не тільки в Європі, але і у всьому світі. Проте, обійдеться навчання Вам дешевше, ніж в інших країнах, що є великим плюсом, при тому, що економіка країни розвивається дуже динамічно. Хоч Словаччина і впевнено виходить на високий європейський рівень, тут все ще потребують кваліфікованих працівників, в тому числі і з України. До слова, з огляду на це, можна сміливо сказати, що отримати візу в країну досить просто. Важливо також відзначити, що в багатьох рисах наші менталітети схожі, що робить процес асиміляції максимально комфортним.
Слід також зазначити, що між Україною і Словаччиною існує академічна угода, що дозволяє вступати до вищих навчальних закладів при наявності атестата про повну загальну середню освіту та знімає з Вас необхідність проходити процедуру
нострифікації. Якість вищої словацького освіти контролюється Акредитаційної комісією.
Отримання вищої освіти ділиться на три рівні: бакалавр - навчання близько трьох років, для ступеня магістра - 2 роки, після чого аспірантура і ступінь доктора наук - як правило, навчання триває 3 роки.
Стандартно ВНЗ діляться на два типи за рівнем підготовки: університетський і неуніверситетський. У перших підготовка проводиться за всіма трьома кваліфікаційними рівнями, по-друге ж навчання ведеться лише за програмою бакалаврату.
Як правило, навчальний рік в Словаччині триває з вересня по червень, проте в кожному окремому випадку ці рамки можуть змінюватися в залежності від ВНЗ. Рік може бути розділений на два або три семестри.

ВИМОГИ ДО ЗАРАХУВАННЯ
Щоб вступити до навчального закладу, необхідно володіння словацькою мовою на рівні В2 - найчастіше це підтверджується при здачі іспиту в університеті. Якщо ж рівень володіння у Вас поки що недостатній, то майже всі ВНЗ пропонують мовні
курси. В цілому вивчення словацької не стане складним завданням для україно- та російськомовного студента, адже наші мови схожі.
У Словаччині Ви також можете проходити навчання англійською мовою. В такому випадку підтвердити своє володіння ним можна за допомогою мовного тесту IELTS (не нижче 5.5-6 балів) або TOEFL (не нижче 70-80 балів).
Також в деяких університетах на ті чи інші спеціальності необхідно складати вступні іспити, які, як правило, починаються в травні, тому підготовку до них слід почати заздалегідь - про факультети, де це потрібно, університети інформують, як
правило, до кінця січня.

ТЕРМІНИ

Як правило, заявки на вступ приймаються до кінця лютого на бакалаврат і до кінця квітня на магістратуру. В університети культури такі заяви можуть реєструватися ів листопаді-грудні, тому в будь-якому випадку правила і терміни потрібно
перевіряти на офіційних сторінках ВНЗ.

 

СЕРЕДНЯ ВАРТІСТЬ ОСВІТИ
В середньому, вартість освіти становить від 700 до 10.000 євро на рік, а на словацькій мові навчатися можна і зовсім безкоштовно! Безумовно, це залежить від рівня університету, обраної навчальної програми та мови навчання.

ПЕРЕВАГИ
1. Словацькі дипломи визнаються на загальносвітовому рівні, що відкриває перед Вами чудові перспективи!
2. Українські документи про освіту визнані в Словаччині і нострифікація не потрібна.
3. Оскільки багато словацьких університетів співпрацюють з навчальними закладами інших країн, у студентів є можливість брати участь в різних програмах обміну в Європі.
4. Умови навчання та проживання комфортні для жителів пострадянського простору.
5. У державних університетах Ви маєте можливість навчатися безкоштовно на словацькій мові! Необхідно буде лише сплатити підготовчі курси, акредитовані Міністерством освіти Словаччини.
6. Іноземні студенти мають всі шанси на отримання стипендій в державному навчальному закладі - прекрасний стимул для підкорення академічних вершин :)
7. Помірні ціни на проживання при порівняно високому рівні життя.

ОСНОВНІ УНІВЕРСИТЕТИ СЛОВАЧЧИНИ

 • Univerzita Komenského v Bratislave
 • Ekonomická univerzita v Bratislave
 • Prešovská univerzita v Prešove
 • Univerzita Mateja Bela
 • Technická univerzita v Košiciach
 • Žilinská univerzita
 • Slovenská zdravotnícka univerzita v Bratislave
 • Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre - Словацька сільськогосподарський
 • університет в місті Нітра
 • Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
 • Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
 • Trnavská univerzita v Trnave

ЗАТРЕБУВАНІ ПРОФЕСІЇ
o експерти в області інформаційних технологій. Словаччина - не виняток серед країн, де потребують кваліфікованих фахівців у цій сфері;

o працівники медицини;
o педагоги;
o інженери;
o біотехнологи;
o безумовно, завжди затребувані робочі спеціальності.

 

ВИНИКЛИ ПИТАННЯ? БАЖАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ЧИ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ ПО ПРОГРАМІ? 
З цих та інших питань звертайтесь до співробітників компанії STUDY PLUS!

Телефони київського офісу:
☎+38 (044) 221-70-60
☎+38 (097) 954-49-49
☎+38 (099) 254-49-49
☎+38 (063) 954-49-49

Телефони ужгородського офісу:
☎+38 (098) 484-49-49
☎+38 (095) 484-49-49
☎+38 (073) 484-49-49

З повагою, команда компанії STUDY PLUS!