Вища освіта в Польщі

Польща - одна з країн, що є сусідами з Україною. Чимала кількість наших громадян вже неодноразово бували в Польщі і знайомі з культурою і звичаями цієї країни. Саме тому польську освіту є вкрай затребуваним серед тих людей, хто
бажає отримати диплом європейського зразка. До того ж, польську мову досить простий у вивченні для нас, що також є додатковою перевагою. Володіти польською необхідно на рівні не нижче, ніж В2. Багато університетів можуть запропонувати студентам підготовчі мовні курси.
На додаток до всього, лідируючі інститути Польщі надають студентам можливість навчатися і на англійській мові. В такому випадку необхідно здати мовні тести IELTS чи TOEFL.
Польські університети пропонують денну, заочну, вечірню форми навчання і зовнішні навчальні курси. Очна форма освіти вважається базовою для навчання.
Польща слідує основним принципам Болонського процесу у вищій освіті Європи, що суттєво полегшує отримання визнання кваліфікації студентів і в інших країнах.
Дипломи Польщі так само високо цінуються на ринку праці, як і дипломи інших європейських країн. Істотний плюс в порівнянні з правилами багатьох інших європейських країн полягає в тому, що вступити до польські університети можна відразу після закінчення школи (у багатьох країнах для цього потрібно також мати за плечима 1- 2 роки навчання у ВНЗ). Це значно спрощує процес для охочих вчитися в Польщі. Для того, щоб отримати ступінь бакалавра в Польщі, знадобиться 3-4 роки навчання у вищому навчальному закладі. Надалі можна претендувати на ступінь магістра - в цьому випадку навчання триває 1.5-2 року. Вже закінчивши магістратуру, студент отримує можливість вступити до аспірантури, навчання в
якій триває зазвичай 3-4 роки, а в підсумку Ви отримуєте докторську ступінь. До всього іншого слід зазначити, що існує 11 освітніх областей, де навчання буде тривати довше, ніж зазвичай: в сфері акторської майстерності, реставрації та
консервації творів мистецтва, стоматології, права, церковного права, медицини, медичного аналізу, фармацевтики, ветеринарної медицини, кінозйомки і режисури, психології.
Вищі навчальні заклади Польщі поділяються на державні і приватні. Існує дві основні категорії таких закладів: університетського і не університетського типу. У ВНЗ університетського типу як мінімум один департамент має право на
присвоєння наукового ступеня доктора - відповідно, може запропонувати як мінімум одну докторську програму.

ВИМОГИ ДО ВСТУПУ
Для зарахування на англомовні програми необхідний сертифікат IELTS з результатом від 5.5 балів або TOEFL не менше 500 балів. Якщо ж навчання ведеться на польському, то спочатку необхідно буде пройти відповідні мовні курси. Як правило, рівень мови повинен бути не менше В2.

Польські вищі навчальні заклади можна розділити на кілька типів. Серед них - коледжі, для надходження в які необхідний атестат про закінчену середню освіту і результати медичного обстеження.
Для вступу до вищих професійно-технічних шкіл необхідний атестат, а також проходження вступних іспитів. Щоб стати студентом школи вищої освіти, то попередньо потрібно ознайомитися з вимогами зарахування того чи іншого навчального закладу, оскільки правила в кожному з них варіюються. Те ж саме стосується і університетів.

ТЕРМІНИ НАДХОДЖЕННЯ
Як правило, заявки на прийом до університету можна відправляти в період з травня по липень. У деяких випадках розгляду заявок продовжують і до вересня.

СЕРЕДНЯ ВАРТІСТЬ ОСВІТИ
В середньому навчання в Польщі для іноземних студентів коштує від 900 до 6000 євро за рік. Плата за навчання в тих чи інших ВНЗ встановлюється безпосередньо ними, враховуючи, що вона не може бути нижче витрат на навчальний процес.

ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

 • Uniwersytet Łódzki
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Uniwersytet Warszawski
 • Politechnika Warszawska
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Uniwersytet Gdański
 • Politechnika Białostocka
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
 • Uniwersytet Jagielloński
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika
 • Politechnika Wrocławska
 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, AGH

Найбільш затребувані професії
програмісти, IT-фахівці затребувані у всіх країнах і Польща - не виняток;
project-менеджери;
інженери-технологи;
sales-менеджери;
фінансові експерти;
затребувані на сьогоднішній день і кухарі;
робочі спеціальності в Польщі завжди користувалися особливою популярністю.

ПЕРЕВАГИ ОСВІТИ В ПОЛЬЩІ
1. Польське освіта не тільки є, але і визнана - диплом відповідає всім європейським стандартам.
2. Існує безліч стипендій та грантів для студентів.
3. Власники карти поляка мають право навчатися безкоштовно!
4. Польща знаходиться поруч з Україною, що дозволяє студентам бачити своїх близьких частіше :)
5. Консульство Польщі лояльно до аплікантів з України, тому отримати студентську візу буде простіше.
6. Адаптація - освоїтися в Польщі українцеві буде набагато простіше, з огляду на загальну схожість життєвого укладу і мови.

 

ВИНИКЛИ ПИТАННЯ? БАЖАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ЧИ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ ПО ПРОГРАМІ? 
З цих та інших питань звертайтесь до співробітників компанії STUDY PLUS!

Телефони київського офісу:
☎+38 (044) 221-70-60
☎+38 (097) 954-49-49
☎+38 (099) 254-49-49
☎+38 (063) 954-49-49

Телефони ужгородського офісу:
☎+38 (098) 484-49-49
☎+38 (095) 484-49-49
☎+38 (073) 484-49-49

З повагою, команда компанії STUDY PLUS!