Вища освіта в Естонії

ВИЩА ОСВІТА В ЕСТОНІЇ

9 з 10 іноземних студентів задоволені якістю освіти в Естонії! Це ставить країну на лідируючі позиції по даному показнику серед країн Європи поряд з Фінляндією, Швецією, Нідерландами, Італією, Данією та Німеччиною.
Як університети, так і сам уряд Естонії вважають стратегічно необхідним виводити вищу освіту на міжнародний рівень, тому охоче інвестують кошти в нього. Все це робиться з метою того, щоб випускники естонських навчальних закладів отримували можливість ефективно працювати на міжнародному ринку. Дипломи країни приймаються і цінуються в усьому світі.
Університети Естонії пропонують більше 130 кваліфікаційних програм, які цілком вивчаються англійською мовою. У деяких інститутах можна навчатися і російською мовою. Освіта в Естонії відбувається згідно Болонського процесу: бакалаврат (3-4 роки), магістратура (1-2 роки), докторантура (3-4 роки).
Навчальний рік тут, як правило, починається у вересні-жовтні і складається з двох семестрів. Найчастіше зарубіжних студентів приймають в першому семестрі. В кінці кожного семестру проходять чотиритижневі екзаменаційні сесії, де студенти здають усні та письмові тести. Вступаючи до того чи іншого ВНЗ, слід врахувати, чи визнаний він або його освітня програма в Естонії. З 1 січня 2012 року вищі навчальні заклади Естонії можуть нагороджувати студентів дипломами тільки після проходження тих навчальних програм, які акредитовані урядом. Хоч це і не обов'язково, проте лише так навчальний заклад зможе надати Вам офіційний диплом про вищу освіту.

ВИМОГИ ДО ВСТУПУ
Щоб стати студентом естонського ВНЗ, потрібно бути володарем атестата про повну загальну середню освіту або еквівалентного освітнього рівня, який допоможе Вам вступити на бакалаврат. Абітурієнти, в першу чергу, повинні відповідати вимогам, згідно з якими вони зможуть стати студентами у себе на батьківщині.
Як правило, для вступу необхідно мати міжнародний сертифікат про знання англійської - IELTS (від 5.5) або TOEFL (від 70 балів). У деяких університетах студенти здають замість цього іспит на знання мови.
Залежно від того чи іншого навчального закладу, студент при вступі може проходити додаткові етапи, наприклад - інтерв'ю, написання есе, складання портфоліо тощо. 

ТЕРМІНИ ЗАРАХУВАННЯ
Як правило, найбільш ранній термін подачі документів у березні (на деякі освітні курси прийом документів стартує навіть в січні), а найбільш пізній - в липні.
У будь-якому випадку необхідно уточнювати терміни подачі документів в тому чи іншому університеті на ту чи іншу навчальну програму.
Заявки на зарахування подають в електронному вигляді через сайт www.estonia.dreamapply.com. Одну і ту ж заявку можна подати до кількох університетів. При цьому, після того, як процес подачі онлайн-заявок буде повністю завершено, роздруковану версію заявки з необхідними документами потрібно буде завчасно відправити до університету, який Ви вибрали першим.

СЕРЕДНЯ ВАРТІСТЬ ОСВІТИ
Як правило, вартість навчання за один академічний рік коливається у межах від 1660 до 7500 євро на бакалавраті і на магістратурі (за винятком медичних напрямків - тут рік навчання обійдеться в 11.000 євро).
При цьому, в деяких університетах існують безкоштовні освітні програми. На додаток до всього існують стипендіальні програми для студентів. Навчання на аспірантурі також є безкоштовним.

ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Tartu Ülikool - Тартуський університет
Tallinna Tehnikaülikool - Талліннський технічний університет
Tallinna Ülikool - Таллінський університет
Eesti Maaülikool - Естонський університет природничих наук
Eesti Kunstiakadeemia - Естонська академія мистецтв
Estonian Business School
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia - Естонська академія музики і театру
Tallinna Tehnikakõrgkool - Таллінський університет прикладних наук
Sisekaitseakadeemia - Академія внутрішньої безпеки
Eesti Mereakadeemia - Естонська морська академія
Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused - Естонський національний коледж оборони
Tartu Kõrgem Kunstikool - Тартуський художній коледж

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНІ ПРОФЕСІЇ
o IT-фахівці
o Робочі спеціальності
o Працівники на керівні посади
o Sales-менеджери
o Інженери і техніки
o Бухгалтери, фінансові аналітики

ПЕРЕВАГИ НАВЧАННЯ В ЕСТОНІЇ
1. У студентів є можливість затриматися ще на півроку після випуску, щоб знайти роботу в
Естонії.
2. У країні поширені як англійська, так і російська мови, тому процес адаптації для Вас
пройде легше.
3. Існує маса можливостей на отримання стипендій і грантів.
4. Країна є високорозвиненою технологічно.
5. Науково-дослідницька діяльність підтримується на високому рівні.
6. Можливість підробітку у вільний від навчання час.

 

ВИНИКЛИ ПИТАННЯ? БАЖАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ЧИ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ ПО ПРОГРАМІ? 
З цих та інших питань звертайтесь до співробітників компанії STUDY PLUS!

Телефони київського офісу:
☎+38 (044) 221-70-60
☎+38 (097) 954-49-49
☎+38 (099) 254-49-49
☎+38 (063) 954-49-49

Телефони ужгородського офісу:
☎+38 (098) 484-49-49
☎+38 (095) 484-49-49
☎+38 (073) 484-49-49

З повагою, команда компанії STUDY PLUS!