Вища освіта в Австрії

ВИЩА ОСВІТА В АВСТРІЇ

Міркуючи про Австрію, ми в першу чергу представляємо гірськолижні курорти в прекрасних Альпах, класичну музику, віденський вальс і смачний штрудель. І також тут Ви зможете отримати високоякісну європейську освіту і можливість саморозвитку! Серед вищих навчальних закладів Австрії існують державні і приватні університети, університети прикладних наук і університетські коледжі педагогічної освіти. Система освіти тут складається з трьох ступенів: бакалавр, магістр, доктор наук. Навчання на програмах бакалаврату займає в середньому 3 роки, магістратури - близько 2 років, а аспірантури -
приблизно 2 роки.
Навчання в австрійських державних університетах в основному ведеться німецькою мовою. За умови виконання всіх вимог до оформлення та термінів подачі документів, кожен бажаючий отримує можливість прямого зарахування в університет. Більш того, якщо на момент реєстрації в університеті студент не може надати сертифікат, що підтверджує рівень володіння німецькою мовою, він отримує можливість її вивчення на підготовчих курсах при університеті.
Велика частина англомовних програм доступна або в приватних університетах, або в державних вищих школах.

ВИМОГИ ДО ВСТУПУ
Для зарахування на програми без вступного іспиту досить надати документи про раніше здобуту середню освіту.
Вступні іспити проводяться тільки для спеціальностей, які користуються попитом (економіка, психологія, фармацевтика, журналістика, логістика та ін.),всіх творчих спеціальностей і медицини. У першому і другому випадках немає можливості проходження підготовчих курсів при університеті, оскількит умови складання вступного іспиту вимагають рівня володіння
німецькою мовою не нижче рівня В2. У разі подання документів на «медицину» можна записатися на підготовчі курси, мовні в тому числі, після чого складати вступний іспит.

Для отримання допуску до навчання на німецькомовних програмах необхідно надати один з сертифікатів рівнем не нижче рівня В2:
- Österreichisches Sprachdiplom - B2 Mittelstufe Deutsch (MD)
- Goethe Institut - Goethe Zertifikat B2
- Innovationszentrum Universität Wien GmbH - Mittelstufe 3
- Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang ausländischer StudienwerberInnen (DSH)
- Deutsches Sprachdiplom der Kulturministerkonferenz Stufe II (DSD II)
- Test Deutsch als Fremdsprache (TestDaF), level 4 minimum in all parts of the test
- telc Deutsch B2
Для англомовних програм взагалом приймаються сертифікати IELTS (5.5.-7.5), або сертифікат TOEFL з максимальним результатом 110. Для зарахування на англомовну програму, як правило, необхідно бути готовим до здачі або вступного тесту, або співбесіди (допускається в Skype режимі).

КРАЙНІЙ ТЕРМІН ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ ДО БІЛЬШОСТІ ВУЗІВ
Прийом студентів до ВНЗ Австрії здійснюється два рази на рік, з початком зимового і літнього семестрів.

Крайній термін зарахування на зимовий семестр - до 5 вересня, початок навчання з 1 жовтня. На літній семестр - до 5 лютого, навчання починається з 1 березня.

СЕРЕДНЯ ВАРТІСТЬ
Вартість вищої освіти в державних університетах Австрії коливається в межах від €363,36 до €726,72 за семестр. Вартість навчання залежить від громадянства та обраного університету. Приватні університети Австрії дорожче, але це компенсується специфікою навчальних програм, а також тривалістю освітнього періоду. Так, пропозиція університету MODUL - від €4667 за семестр, а університету Webster - від €8720 за семестр. 

ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ В АВСТРІЇ
 Universität Wien, (UW)
 Wirtschaftsuniversität Wien, WU
 Medizinische Universität Wien (MUW)
 Alpen-Adria- Universität Klagenfurt
 University of Innsbruck
 Technische Universität Wien, TU Wien
 Die Universität für Bodenkultur Wien, BOKU
 Universität für angewandte Kunst Wien (Die Angewandte) / University of Applied Arts Vienna
 University of applied sciences Campus Wien
 Webster University
 Modul University
 ITM College

НАЙБІЛЬШ ЗАТРЕБУВАНІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
o Сфера машинобудування та виробництва обладнання.
o Техніки в області механічної інженерії (інженери-машинобудівники, інженери-електрики, інженери-конструктори);
o Програмісти;
o Робітники і будівельники (електрики, токарі, фрезерувальники);
o Науковці (представники точних наук - математика фізика, хімія);
o Медичні працівники;
o Фахівці з догляду за людьми похилого віку та людьми з обмеженими можливостями
(доглядальниці, няні).

ПЕРЕВАГИ НАВЧАННЯ В АВСТРІЇ (ДОСТУПНО ТА ПЕРСПЕКТИВНО)
1. Можливість зарахування до ВНЗ після отримання шкільної освіти без попереднього знання німецької мови та складання вступних іспитів (виключення складають творчі спеціальності і спеціальності, які користуються великим попитом: економіка, психологія, журналістика, фармацевтика). Вивчення німецької мови надається на підготовчих курсах при університеті в
статусі студента.
2. Студенти мають право не тільки обирати навчальні дисципліни, теми курсових і дипломних робіт, встановлювати терміни здачі іспитів, але також можуть самі вибирати екзаменатора.
3. Викладачі - висококваліфіковані науковці, які знають свій предмет не тільки з теоретичної сторони. Велика частина викладачів є практиками, які працюють в міжнародних компаніях і організаціях.

4. Є можливість поєднувати навчання в університеті та роботу. Студенти програм бакалаврату мають право працювати 10 годин на тиждень; студенти магістерських програм - 20 годин на тиждень (і 40 годин на тиждень під час канікул як на бакалаврських, так і магістерських програмах).
5. Після закінчення університету надається додатково час для можливості або продовжити навчання, або  працевлаштуватися.
6. У рейтинг кращих університетів Європи потрапили чотири факультети трьох австрійських університетів - у Відні (де краще вивчати економіку), в Зальцбурзі - (право), в Граці - (технічні науки).

 

ВИНИКЛИ ПИТАННЯ? БАЖАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ЧИ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ ПО ПРОГРАМІ? 
З цих та інших питань звертайтесь до співробітників компанії STUDY PLUS!

Телефони київського офісу:
☎+38 (044) 221-70-60
☎+38 (097) 954-49-49
☎+38 (099) 254-49-49
☎+38 (063) 954-49-49

Телефони ужгородського офісу:
☎+38 (098) 484-49-49
☎+38 (095) 484-49-49
☎+38 (073) 484-49-49

З повагою, команда компанії STUDY PLUS!